Kontrplak

Yuvarlak odunların soyma makinalarında soyulması ile elde edilen kaplama levhalarının lifleri birbirine dik olmak üzere üst üste konarak yapıştırılması ve sıcak preslerde sıkıştırılması ile üretilen tabakalı bir ağaç malzemesidir.

KAVAK KONTRPLAK

Üre formaldehit tutkaldan üretilen kavak ağaçlarından elde edilen kavak kontrplaklar mobilya, hobi, inşaat, otomotiv dış mekan reklamcılığı sektörlerinde, ambalaj sanayisinde ve tekne imalatı gibi bir çok alanda kullanılmaktadır.

ESNEK KONTRPLAK

Esnek kontrplak; elastikiyet , esneklik ve dayanıklılık gibi fiziksel özelliklerinin yanı sıra, bu özelliklerine göre ekonomik olması ve kullanımda büyük kolaylıklar sağlaması sonucunda tercih sebebi olmaktadır. Masif ağaç veya normal kontralarda elde edilmesi oldukça zor, yüksek maliyetli ve zaman gerektiren her türlü figür, mobilya ve tasarımın yapımında esnek kontrplak sizlere zamandan ve paradan tasarruf elde ettirebilecek bir üründür.

MARİN KONTRPLAK

Nemin ve rutubetin fazla olduğu yerlerde, üretiminde kullanılan özel tutkallar ( Fenol formaldehit ) sayesinde yüksek dayanım gösteren, uzun ömürlü, ağırlıkla gemicilik sektöründe tercih edilen bu spesifik ortam için özel tasarlanmış ve imal edilmiş Marin Kontrplak (Su Kontrplağı) Rina belgesi ile tarafımızdan sizlere sunulmaktadır. Marin kontrplakları (su kontrplakları) gemi yapımında, kamyon kasalarında, reklam panolarında, park ve bahçe mobilyalarında, çatı kaplamalarında ve daha birçok ahşap uygulamalarda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

kontrplakk

kontrplak